|
Product Details:
|
| Product Name: | Injection Mold Parts | Material: | S136 |
|---|---|---|---|
| Hardness: | 48~54 HRC | Surface Treatment: | Polished, Tin, Ticn, Crn, Dlc |
| Size: | Customized | Tolerence: | +/-0.01-0.005mm |
| Color: | Silver | Usage: | Automotive/Dialy Packing Mold |
| Highlight: | High Precision Injection Mold Plate,S136 Injection Mold Plate,Injection Mold Parts Plate |
||
| Material | 1.2344 |
|---|---|
| Hardness | 46-52HRC |
| Heat treatment | Available |
| Service | Made-to-order |
| Surface treatment | / |
| Closest tolerance | + - 0.01mm |
| Polishness | Ra0.6 |
| Axiality | 0.01mm |
| Verticality | 0.01mm |
Contact Person: Miss. Merry
Tel: +8618666474704
Fax: 86-769-81875281