|
Product Details:
|
| Part Name: | Sleeve Bushing | Material: | Brass |
|---|---|---|---|
| Color: | Yellow | Size: | Customized |
| Application: | Plastic Mould | Tolerance: | +/-0.01mm |
| Customed: | Non- Standard | Type: | Other Machining Services |
| Highlight: | Non Standard Brass Precision Mould Parts,Precision Mould Parts Sleeves Bushing,Plastic Mould Sleeve Bushing |
||
| Material | Brass |
| Hardness | Depend on the material |
| Heat treatment | Available |
| Service | Made-to-order |
| Surface treatment | TiCN, TiN, TiALM, Ticrn, nitriding, Black oxygened, Black coating etc available |
| Closest tolerance | ± 0.05mm |
| Polishness | Ra0.6 |
| Axiality | 0.005mm |
| Verticality | 0.005mm |
Contact Person: Miss. Merry
Tel: +8618666474704
Fax: 86-769-81875281