|
Product Details:
|
| Parts Name: | Plastic Mould Parts | Tolerance: | +/-0.01mm |
|---|---|---|---|
| Parallelism: | 0.01mm | Material: | S136 |
| Application: | Plastic Mould | Size: | Customized |
| Highlight: | injection mold components,plastic moulded components |
||
| Material | S136 |
|---|---|
| Hardness | 48-50HRC |
| Heat Treatment | Available |
| Service | Made-to-order |
| Surface Treatment | TiCN, TiN, TiALM, Ticrn, nitriding, Black oxygened, Black coating etc. |
| Closest Tolerance | ±0.05mm |
| Polishness | Ra0.6 |
| Axiality | 0.005mm |
| Verticality | 0.005mm |
Contact Person: Miss. Merry
Tel: +8618666474704
Fax: 86-769-81875281